Pozycjonowanie na 250 słów kluczowych z których 150 jest już na pierwszej stronie wyników Google - zobacz case study

Roman, właściciel firmy Construction and Plant Training Services LTD zgłosił się do mnie w maju 2019 z zapytaniem czy zaopiekuję się jego stroną internetową oraz czy podejmę się jej pozycjonowania w Google.

Ponieważ właśnie (czerwiec 2020) upływa rok od rozpoczęcia naszej współpracy, stwierdziłem, że jest to dobry moment na podsumowanie efektów i o tym będzie właśnie to case study.

Kim jest klient?

Firma szkoli i wystawia certyfikaty uprawniające do obsługi wszelkiego rodzaju maszyn budowlanych. Ofertę kierują zarówno do Brytyjczyków jak i Polaków mieszkających w UK.

Posiadają dwie strony internetowe, z których witryna na polski rynek była już pozycjonowana z dosyć dobrym rezultatem. Natomiast kompletnie brakowało efektów z angielską wersją strony.

Cele do zrealizowania

  • Zaczynamy od pozycjonowania lokalnego, rejon pozycjonowania to 6 największych miast w okolicy centrum szkoleniowego w Wellingborough - klient chce zdominować lokalny rynek szkoleń na maszyny budowlane, więc pozycjonujemy na frazy typu: cpcs courses + miasto.
  • Po uzyskaniu lokalnych wyników, rozszerzerzamy pozycjonowanie o frazy o zasięgu całego UK, czyli bez nazwy miast w zapytaniach (frazach) wpisywanych do wyszukiwarki.

Wykonuję audyt obecnej strony, ustalam plan działania na najbliższe miesiące.

1. Nowa struktura strony

Przebudowuję strukturę witryny, nowy bardziej logiczny rozkład i nazewnictwo podstron pomoże robotom Google zrozumieć co oferuje firma i z jakimi zapytaniami klientów ma być kojarzona:

Było: nazwastrony/nazwa-kursu
Jest: nazwastrony/kurs/nazwa

Było: nazwastrony/kontakt
Jest: nazwastrony/miasto/kontakt

2. Tworzę podstrony lokalne - 6 miast w rejonie głównej siedziby firmy.

Powstają dodatkowe podstrony z informacją o lokalnych filiach firmy. Zgłaszam adresy i weryfikuję na mapach Google tworząc i optymalizując firmowe profile Google my business.

Statystyki jednego z 7 profili lokalnych profili firm na Google My Business

3. Autorytet firmy

Aby, skutecznie walczyć o pozycję na cały kraj, pozycjonowana strona musi posiadać odpowiedni autorytet. W tym celu wdrażam blog internetowy na którym publikuje treści eksperckie.

Dodatkowo pozyskuję linki promujące artykuły, stopniowo zwiększając autorytet witryny zarówno w oczach klientów jak i w algorytmach wyszukiwarek.

4. Poprawa wyglądu i funkcjonalności strony

Aktualna strona nie wyglądała najgorzej ale zdecydowanie należało poprawić jej użytkowość na urządzeniach mobilnych.

Właścicielowi zależało także na promocji 8 najważniejszych szkoleń z palety ponad 100 jakie oferują dlatego te szkolenia promuję na stronie głównej serwisu.

Przy okazji zmian poprawiam także estetykę witryny. Oczywiście to jak wygląda strona nie ma większego znaczenia na jej ranking w wyszukiwarce ale to jak szybko się ładuję i ile czasu spędzają na niej internauci już tak.

Strona głowna przed zmianami

Strona główna po zmianach

5. Poprawa szybkości ładowania strony

Strona dosyć mozolnie ładowała się na smartfonach. Google oficjalnie podaje, że szybkości ładowania strony na urządzeniach mobilnych jest czynnikiem wpływającym na ranking w wyszukiwarce to trzeba było się tym zająć.

Po kilku zabiegach optymalizacyjnych czas ładowania witryny poprawił się o ponad4 sekundy i teraz wynosi zaledwie 1.3 sekundy.

Pomiar szybkości ładowania strony dokonałem narzędziem GTmetrix.com
Strona uzyskuje 99 na 100 możliwych punktów w teście Desktop Google Speed Insights
Strona uzyskuje 93 na 100 możliwych punktów w teście Mobile Google Speed Insights

Efekty pozycjonowania i podsumowanie:

Jiż po kilku miesiącach pozycjonowania, rynek lokalny został kompletnie zdominowany. Zarówno strona internetowa jak i profile firmy na mapach Google zajmują czołowe pozycje w wyszukiwarce we wszystkich 7 pozycjonowanych miastach.

Wzrost widoczności strony w Google o prawie 8000%
Pierwsza pozycja dla top frazy CPCS Training - Średnio 1300 wyszukiwań miesięcznie
Trzecia pozycja dla frazy CPCS Courses - Średnio 700 wyszukiwań miesięcznie
Trzecia pozycja dla Plant Training - Średnio 300 wyszukiwań miesięcznie
8 pozycja dla frazy excavator training - średnio 600 wyszukiwań miesięcznie

Prace trwają dalej!

Strona na dzień dzisiejszy tj 25/06/2020 jest pozycjonowana na 240 różnych fraz z których to 80 znajduje się na 1 pozycji Google. Kolejne 90 fraz rankuje na pierwszej stronie wyników Google dokładne statystyki prezentuje w materiale video pozycjonowanie stron internetowych.

Wciąż także wyszukuję nowe frazy do pozycjonowania, publikuję na blogu artykuły eksperckie oraz rozbudowuje stronę wraz rozwojem oferty szkoleń.


Czy wysłać Ci ofertę?
Właśnie wysłałem na Twoj adres email potwierdzenie, że otrzymałem Twoją prośbę o przygotowanie oferty.

WAŻNE: Zaloguj się teraz do poczty i sprawdź czy je otrzymałeś (zobacz także w folderze spam).

Jeśli nie, to zdarzyła się literówka w adresie email, więc odśwież tę stronę i wypełnij formularz ponownie.
Oops! Something went wrong while submitting the form.