Czy pozycjonowanie strony może odmienić losy firmy?

Sprawdźmy to na przykładzie firmy budowlano-remontowej z przepięknego Brighton.

Jaśmina i Bartek z GB Construction zgłosili się do mnie z zapytaniem czy pomogę im w pozycjonowaniu strony internetowej.

Po wstępnej rozmowie okazało się, że ich strona już jest aktualnie pozycjonowana przez dobrego znajomego ale od ponad roku nie przynosi to żadnych korzyści.

W tego typu przypadkach zazwyczaj zapala mi się czerwona lampka (bo chyba każdy z nas ma "dobrego" znajomego, który wiele obiecuje, a ostatecznie zostajemy z problemami i bez dobrego znajomego), dlatego zacząłem od dogłębnej analizy dotychczasowych działań SEO.

Szczegółowe wyniki audytu jednak pozostawię dla siebie - a nuż czyta to ich dobry znajomy ;) ale całe szczęście strona nie była w żaden sposób dopalana niedozwolonymi metodami (tkz. black SEO), więc wiedziałem, że mogę pomóc!

Po kilku miesiącach pracy uzyskałem następujące rezultaty:

Dzięki precyzyjnej ofercie skierowanej do niszy rynkowej, nie dosyć, że znacznie obniżymy koszt reklamy to zwiększymy szanse na zdominowanie wybranego segmentu rynku.
loft conversion brighton / średnia miesięczna liczba wyszukiwań 340 / awans z pozycji 42 na 2 po około 10 miesiącach pozycjonowania
Loft conversion in brighton / średnia miesięczna liczba wyszukiwań 400 / awans z pozycji 34 na 2 po około 10 miesiącach pozycjonowania
kitchen fitter brighton / średnia miesięczna liczba wyszukiwań 210 / awans z pozycji 41 na 3 po około 2 miesiącach pozycjonowania

Aż tu nagle pewnej nocy strona została zhakowana!

Okazało się także, że kilka dni wcześniej witryna rozsyłała także spam.

Niestety firma odpowiedzialna za jej obsługę, nie dość, że nie tworzyła regularnych kopii bezpieczeństwa to nie kwapiła się zbytnio z pomocą.

Jak się potem okazało przyczyną włamania był zwyczajny brak zainstalowanych najnowszych aktualizacji bezpieczeństwa, więc klasyczna sytuacja która spotyka bardzo często firmy korzystające z CMS Wordpress.

Tworzymy "na szybko" nową witrynę

Decyzja zapadła momentalnie, nowa strona musi powstać i to w jak najkrótszym czasie.

Nie tylko, aby zminimalizować straty wizerunkowe firmy ale także by nie stracić wypracowanych już wysokich pozycji w wyszukiwarce.

Tak oto w 6 dni wdrażam nową stronę internetową

Ponieważ w tym przypadku liczył się dosłownie każdy dzień, a 6 dni to ekstremalnie mało czasu na dopieszczenie detali to strona według mnie nie wyszła perfekcyjnie ale i tak została odebrana przez klientów znacznie lepiej niż jej poprzedniczka.

Wygląd strony internetowej przed i po modernizacji.

Natomiast dzięki poprawnej odbudowie struktury podstron, dotychczasowa inwestycja w pozycjonowanie nie poszła do kosza.

Jeśli Google przez kilka dni trafia na niedziałającą lub zarażoną złośliwym kodem stronę internetową to oznacza taką witrynę jako "niebezpieczną" i usuwa ją z wyszukiwarki.

Klient jest zadowolony i tylko to się teraz liczy!

Dziś  tj. 21/11/2019 kiedy to piszę ten Case Study mijają właśnie 3 lata od kiedy poznałem Jaśminę i Bartka. Ich firma przez ten okres znacznie się rozwinęła realizując kilka świetnych projektów.

Wspólnie doszliśmy do wniosku, że nadszedł już odpowiedni czas na kolejną poprawę wizerunku oraz wyeksponowanie ostatnich świetnych projektów w portfolio firmy.

Zobaczcie jak zmieniał się wizerunek firmy na przełomie kilku lat:

Wracając zatem do naszego początkowego pytania, czy skuteczne pozycjonowanie strony internetowej może odmienić losy firmy? Zdecydowanie tak!

Chciałbyś otrzymać takie wsparcie w swojej firmie?

Czy wysłać Ci ofertę?
Właśnie wysłałem na Twoj adres email potwierdzenie, że otrzymałem Twoją prośbę o przygotowanie oferty.

WAŻNE: Zaloguj się teraz do poczty i sprawdź czy je otrzymałeś (zobacz także w folderze spam).

Jeśli nie, to zdarzyła się literówka w adresie email, więc odśwież tę stronę i wypełnij formularz ponownie.
Oops! Something went wrong while submitting the form.