Skuteczna reklama Facebook - case study

Jeśli chcesz w 30 dni dotrzeć z ofertą to tysięcy klientów koniecznie zapoznaj się z poniższym case study.

Dużo czasu i pieniędzy to w marketingu klucz do sukcesu. Czy da się wobec tego osiągnąć sukces w 30 dni, nie ponosząc przy tym wielkich kosztów?

Z poniższego case study dowiesz się jak nowo otwarta restauracja w Edynburgu po miesiącu intensywnej promocji na Facebooku połączonej z modernizacją strony internetowej stała się jednym z popularniejszych miejsc w mieście.

Czy w 30 dni można potroić liczbę klientów dzięki Facebook Ads?

Background:

BubbaQ to niewielka knajpa zlokalizowana w centrum Edynburga. Została założona przez zgrany polsko-szkocki duet z ogromnym zamiłowaniem do potraw z grilla. Restauracja serwuje burgery, sandwiche, hot-dogi i inne amerykańskie potrawy znane na całym świecie. Takie menu powinno gwarantować całkowicie zapełniony lokal i rezerwacje na kolejne parę tygodni. Niestety rzeczywistość nie jest kolorowa, a lokalna konkurencja tak wielka, że knajpie ciężko jest się wybić spośród innych restauracji.  

Po kilku miesiącach działalności właściciele sami postanowili chwycić byka za rogi i zareklamować się na Facebooku. Te działania nie przyniosły jednak spodziewanych efektów. Facebook rządzi się własnymi prawami, a zwykłe podbijanie postów działało świetnie lata temu...

Siła reklamy Facebook na przykładzie restauracji w UK

Zaproponowaliśmy właścicielom ponowne podejście do tematu Facebook Ads ponieważ aktualnie nie ma skuteczniejszej metody na tak szybkie dotarcie do klientów jakie daje Facebook.

Prawdę mówiąc pierwsze posty puściliśmy za ich plecami, zrażeni poprzednimi próbami właściciele początkowo nie chcieli nawet słyszeć o Facebook do momentu, gdy zobaczyli to:

Już pierwsze posty spotkały się z ogromnym zainteresowaniem

Aby przyciągnąć klientów z Facebooka, stworzyliśmy:

  • 30 dniową strategie reklamy Facebook
  • nową stronę internetową
  • został wdrożony system do wysyłki masowych maili z ofertami
  • system rezerwacji stolików
  • dodatkowo 25 graficznych bannerów, z których restauracja będzie mogła skorzystać w przyszłości

Wciąż uważasz, że reklama Facebook to ściema?

Zobacz kilka poniższych zrzutów ekranu z oficjalnych statystyk Facebook:

Screenshot pokazuje wzrost zaangażowania po niecałych 30 dniach kampanii
1300 likes, ponad 10.000 potencjalnych klientów zobaczyło video reklamę

Krótkie podsumowanie możliwość Facebook Ads

Zmiany na stronie, dodanie do niej kilku funkcjonalności i świetne treści zaowocowały postami oglądanymi nie przez tysiące, ale setki tysięcy ludzi.

Jeden z nich dotarł do ponad 110 000 użytkowników Facebooka! Zyskał 468 lajków, 1577 komentarzy, 7271 kliknięć w post, a ponad 1000 ludzi przeszło na stronę restauracji, by zarezerwować stolik (podczas trwania kampanii rezerwacje w BubbaQ wymagały 3-4 tygodniowego wyprzedzenia).

Właściciele nie mogli uwierzyć własnym oczom!

Facebook = wyższe pozycje w Google?

Oprócz korzyści płynący z social media, restauracja zyskała jeszcze jeden powód do dumy – skok w rankingu wyszukiwarki Google.

Regularne i skuteczne działania w social media doprowadziły ją do TOP 5 najlepszych wyników wyszukiwania w mieście - na zaangażowanie w social mediach reaguje także Google przy ocenie rankingu strony.

Ile to kosztuje?

Przez miesiąc trwania kampanii koszt reklamy nie przekroczył £100. Naszej gaży niestety nie możemy zdradzić ale i tak bardzo dziękujemy BubbaQ za możliwość publikacji statystyk.

Mamy nadzieje, że przytoczone w case study liczby mówią same za siebie. Połączenie doskonale zaprojektowanej strony internetowej i kampanii reklamowej na Facebooku to zdecydowany strzał w dziesiątkę.

Twojej firmy nie ma wciąż na Facebooku?

A może należysz do tych osób, które wciąż traktują Facebooka jako zabawkę, a nie jedno z ważniejszych źródeł pozyskiwania klientów w 2019 roku?

Czas otworzyć oczy bo

Twoja konkurencja już tam jest i podbiera Ci klientów…

Czy wysłać Ci ofertę?
Właśnie wysłałem na Twoj adres email potwierdzenie, że otrzymałem Twoją prośbę o przygotowanie oferty.

WAŻNE: Zaloguj się teraz do poczty i sprawdź czy je otrzymałeś (zobacz także w folderze spam).

Jeśli nie, to zdarzyła się literówka w adresie email, więc odśwież tę stronę i wypełnij formularz ponownie.
Oops! Something went wrong while submitting the form.