Jak pozyskiwać klientów? 3 pytania dzięki którym...

pozyskiwanie klientow

3 pytania, które pomogą Ci pozyskać najlepszych klientów


Jeśli prowadzisz biznes lub świadczysz jakieś usługi, pewnie wiesz, że złapanie klienta nie zawsze jest trudne. Być może ktoś skusi się na promocyjną cenę produktu, gratisy lub bon na kolejną wizytę. Na początku przyciąganie klientów w ten sposób wydaje się całkiem sensowne, ale na dłuższą metę, zamiast zarabiać, zaczniemy dokładać się do interesu. Co zrobić, aby prowadzić biznes z głową i pozyskać klientów, którzy dobrze nam zapłacą? Zacznij od zadania sobie 3 pytań:

1. Ile przeciętny klient jest dla Ciebie warty?

Wyobraź sobie, że prowadzisz firmę budowlaną, która zajmuje się remontami. W Twojej ofercie znajdują się prace malarskie, montaż stolarki, instalacji elektrycznej i kilka innych usług, które świadczysz zarówno w mieszkaniach, jak i lokalach usługowych. Teraz pomyśl, która z usług jest bardziej pożądana przez klientów niż inne. Powiedzmy, że jest to malowanie i tapetowanie, w którym nie masz sobie równych. Następnie zastanów się, ile kosztuje u Ciebie zamówienie pięknie pomalowanej ściany. Gotowe? Zatem idziemy dalej!

2. Ilu masz klientów miesięcznie?

Odpowiedź na to pytanie pokaże Ci, gdzie dokładnie jesteś. Na jego podstawie określisz skalę swojej działalności i obliczysz średnie przychody. Ale bardziej od tego, gdzie jesteś, powinno Cię interesować miejsce, w którym chciałbyś być, co prowadzi do kolejnego pytania:

3. Z iloma klientami miesięcznie chciałbyś współpracować?

To najważniejsze pytanie, które powinieneś sobie zadać, jeśli nie chcesz ciągle stać w miejscu. Jeżeli obecnie współpracujesz z 5 klientami w miesiącu i każdy z nich płaci Ci po 10 funtów, to miesięcznie zarabiasz 50 funtów. W wolnych chwilach marzysz jednak o podwojeniu liczby klientów, co dałoby zawrotną kwotę 100 funtów miesięcznie. Co to oznacza? Że marnujesz swoją szansę na zarobek i co miesiąc tracisz 50 funtów! Takie podejście do sprawy działa jak zimny prysznic i motywuje do rozkręcania biznesu bardziej niż rodzina, przyjaciele i wierny pies razem wzięci.

Pomyśl o swojej działalności jak o moście, który prowadzi Cię od klientów, których masz do tych, których chciałbyś mieć. Dołóż do tego garść pozytywnego myślenia i zwizualizuj sobie swój przyszły sukces, a potem po prostu zacznij działać. Odpowiedni czas jest właśnie teraz!


Na jaki adres wysłać listę?

Właśnie wysłałem listę stron na podany przez Ciebie adres email.

WAŻNE: Zaloguj się teraz do poczty i sprawdź czy dotarła moja wiadomość (zobacz także w folderze spam).

Jeśli nie, to zdarzyła się literówka w adresie email, więc odśwież tę stronę i wypełnij formularz ponownie.
Oops! Something went wrong while submitting the form.


Na jaki adres wysłać eBook?

Właśnie wysłałem eBook na podany przez Ciebie adres email.

WAŻNE: Zaloguj się teraz do poczty i sprawdź czy dostarł (zobacz także w folderze spam).

Jeśli nie, to zdarzyła się literówka w adresie email, więc odśwież tę stronę i wypełnij formularz ponownie.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Masz ochotę na więcej?
Wybierz kategorię: