Koszt strony internetowej

jak wybrac projektana strony internetowej

Jeśli stoisz przed wyborem projektanta strony internetowej i masz przed sobą kilkanaście ofert, różniących się ceną od kilku tysięcy funtów w górę, warto zrozumieć, na co zwracać uwagę przy takim wyborze. Ten artykuł pomoże Ci dokładnie przeanalizować, co jest istotne, gdy decydujesz się na zaprojektowanie strony internetowej.

Wybór sposobu realizacji strony

Strony internetowe można wykonać na dwa sposoby:

1. Gotowe szablony

Jest to szybka opcja, gdzie korzysta się z gotowych wzorców lub szablonów. Projektacja trwa krótko, można dostosować logo, zdjęcia i treści do szablonu.

2. Indywidualne wykonanie

Jeśli potrzebujesz dedykowanej strony, która dostosowuje się do potrzeb rynku, konkurencji i Twoich klientów, to opcja ta wymaga znacznie więcej czasu i pracy. Wymaga analizy rynku, konkurencji, tworzenia spersonalizowanej oferty, grafiki, optymalizacji i innych elementów.

Cena i czas realizacji nie są gwarancją jakości

Warto pamiętać, że wyższa cena i dłuższy czas realizacji nie gwarantują lepszej jakości strony. Niektórzy projektanci używają szablonów, mimo wyższej ceny, podczas gdy inni mogą dostarczyć doskonałą stronę w krótszym czasie, dzięki swoim umiejętnościom i zaangażowaniu.

Na co zwracać uwagę przy wyborze projektanta?

Oto kilka istotnych kwestii, na które warto zwrócić uwagę:

1. Komunikacja z projektantem

Sprawdź, czy dobrze się dogadujesz z projektantem. Dobra współpraca jest kluczowa, ponieważ strona internetowa to długotrwały projekt, który będzie wymagał ciągłego rozwoju.

2. Informacje o firmie i założycielu

Zbierz informacje o firmie i jej założycielu, nie tylko na podstawie ich strony internetowej, ale także poprzez przeszukanie mediów społecznościowych i recenzji. Zwróć uwagę, jak firma reaguje na negatywne opinie.

3. Pytania projektanta

Analizuj pytania, które zadaje Ci projektant. Im bardziej konkretne i dostosowane do Twojego biznesu, tym lepiej. Unikaj projektantów, którzy używają ogólnych zestawów pytań.

4. Portfolio i jakość realizacji

Przyjrzyj się pracom w portfolio projektanta. Nie oceniaj ich tylko pod kątem wizualnym, ale także funkcjonalności i użyteczności. Dobry projektant nie projektuje setek stron rocznie, lecz skupia się na jakości.

5. Spersonalizowane podejście

Jeśli widzisz, że firma traktuje każde zlecenie indywidualnie i starannie dostosowuje rozwiązania do potrzeb klienta, to znak, że mogą zaoferować wysoką jakość.

Wybór projektanta strony internetowej to decyzja, która wpłynie na sukces Twojej witryny. Dlatego dokładnie analizuj oferty, zwracając uwagę na wspomniane powyżej kwestie. Pamiętaj, że cena i czas realizacji nie zawsze są najważniejsze. Teraz jesteś lepiej przygotowany do podjęcia właściwej decyzji. Powodzenia! Jeśli ten artykuł Ci się spodobał, sprawdź także moje materiały na kanale YouTube. Do usłyszenia!


Na jaki adres wysłać listę?

Właśnie wysłałem listę stron na podany przez Ciebie adres email.

WAŻNE: Zaloguj się teraz do poczty i sprawdź czy dotarła moja wiadomość (zobacz także w folderze spam).

Jeśli nie, to zdarzyła się literówka w adresie email, więc odśwież tę stronę i wypełnij formularz ponownie.
Oops! Something went wrong while submitting the form.


Na jaki adres wysłać eBook?

Właśnie wysłałem eBook na podany przez Ciebie adres email.

WAŻNE: Zaloguj się teraz do poczty i sprawdź czy dostarł (zobacz także w folderze spam).

Jeśli nie, to zdarzyła się literówka w adresie email, więc odśwież tę stronę i wypełnij formularz ponownie.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Masz ochotę na więcej?
Wybierz kategorię: