Ile powinna kosztować strona internetowa?

ile kosztuje strona www

Klienci często nazywają mnie specjalistą od internetu, ale po prostu przez ponad ponad 15 lat zajmuję się tworzeniem stron internetowych. Nie mam powodów, by ukrywać, że jestem dumny z osiągnięć, wiedzy i doświadczenia, które zdobyłem na tym rynku. Dlatego chciałbym podzielić się z Wami informacjami, które mogą okazać się przydatne podczas poszukiwania firmy zajmującej się tworzeniem lub modyfikacją stron internetowych.

Rozpiętość cenowa

Nie ulegajmy złudzeniom – dobra jakość zawsze ma swoją cenę. Zdobycie wiedzy i umiejętności, a także prestiż na rynku, kosztuje czas i wysiłek. Dlatego za profesjonalnie wykonaną stronę zawsze trzeba będzie zapłacić pewną kwotę.

Jeśli uważasz, że strona internetowa to tylko gotowy produkt, podobny do gotowej pary spodni, to jesteś w błędzie. Dobre, atrakcyjne i skuteczne strony nie powstają masowo. Są tworzone na indywidualne zamówienie przez artystów, rzemieślników, którzy wkładają w nie swój talent, wiedzę i umiejętności.

Etapy tworzenia strony internetowej

1. Pozyskanie danych od klienta

Większość klientów nie ma precyzyjnego pomysłu na to, jak ma wyglądać ich strona. Często mają wysokie oczekiwania, ale nie potrafią ich dokładnie określić. Dlatego ważne jest, aby projektant strony umiał przeprowadzić dokładny wywiad z klientem, pomóc mu określić oczekiwania i stworzyć wizję strony.

2. Planowanie projektu i grafika

Projektowanie strony wymaga wiedzy o trendach w branży marketingowej. To obszar, w którym klienci często są laikami. Dlatego specjaliści zajmują się analizą trendów, kolorów i układów strony, aby stworzyć atrakcyjną i funkcjonalną witrynę.

3. Programowanie i treść

To etap, na którym strona internetowa nabiera kształtu. Specjaliści odpowiedzialni są za dostosowanie grafiki, wprowadzenie treści i konfigurację panelu CMS. Jeśli klient życzy sobie dodatkowych funkcji, takich jak e-sklep czy newsletter, to również zostaną one wdrożone na tym etapie.

4. Testowanie

Po wykonaniu strony ważne jest przetestowanie wszystkich funkcji, aby upewnić się, że działa ona poprawnie. To niezwykle istotne, niezależnie od branży.

5. Szkolenie klienta

Klienci często nie znają się na zarządzaniu stroną internetową. Dlatego ważne jest, aby ich nauczyć, jak korzystać z nowej witryny i być dostępnym w razie pytań i wątpliwości.

Dlaczego warto zainwestować w profesjonalną firmę?

Profesjonalna firma nie znika nagle z rynku i służy klientowi przez wiele lat. Wybierając amatora, który traktuje projektowanie stron jako dodatkowy zarobek, ryzykujemy niską jakość i brak wsparcia po zakończeniu projektu.

Pamiętajmy, że jakość zawsze ma swoją cenę. Dobry artysta, który poświęcił wiele czasu na zdobywanie wiedzy, zasługuje na godziwe wynagrodzenie za swoją pracę.

Tworzenie profesjonalnej strony internetowej to proces, który wymaga zaangażowania artystów i specjalistów. Rozpiętość cenowa jest uzasadniona, gdyż każda strona jest tworzona na indywidualne zamówienie i wymaga pracy nad jej jakością. Nie warto oszczędzać na jakości strony, która może być kluczem do sukcesu firmy.


Na jaki adres wysłać listę?

Właśnie wysłałem listę stron na podany przez Ciebie adres email.

WAŻNE: Zaloguj się teraz do poczty i sprawdź czy dotarła moja wiadomość (zobacz także w folderze spam).

Jeśli nie, to zdarzyła się literówka w adresie email, więc odśwież tę stronę i wypełnij formularz ponownie.
Oops! Something went wrong while submitting the form.


Na jaki adres wysłać eBook?

Właśnie wysłałem eBook na podany przez Ciebie adres email.

WAŻNE: Zaloguj się teraz do poczty i sprawdź czy dostarł (zobacz także w folderze spam).

Jeśli nie, to zdarzyła się literówka w adresie email, więc odśwież tę stronę i wypełnij formularz ponownie.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Masz ochotę na więcej?
Wybierz kategorię: