ile kosztuje strona www

Ile kosztuje strona internetowa? Prawda o cenniku stron www

Klienci bardzo częsco nazywają mnie specjalistą od internetu, a ja poprostu od ponad 10 lat kocham tworzyć strony internetowe. Tak, wcale nie wstydzę się o tym mówić w sposób, jaki może zabrzmieć dumnie i wyniośle, ponieważ wiem, ile czasu, wyrzeczeń i pracy kosztowało mnie zdobycie wiedzy, doświadczenia oraz prestiżu na rynku.

Chcę się z wami podzielić informacjami, które mogą się przydać podczas poszukiwania firmy zajmującej się budowaniem lub modyfikacjami istniejących już stron internetowych.

Być może po prostu nie wiecie, jak działa taki proces twórczy i skąd bierze się to ogromna rozpiętość cenowa.

Nie łudź się, nie bądź naiwny. Jakość kosztuje, bo wiedza jest w cenie, dlatego za dobrą stronę zawsze będziesz musiał zapłacić trochę grosza.

Jeśli wydaje ci się, że strona to tylko suchy, stworzony produkt w już gotowej formie, jak na przykład para spodnii, to grubo się mylisz. Dobrych, atrakcyjnych i spełniających swoje zadania stron internetowych po prostu nie da się robić masowo.

Musisz wiedzieć, że płacisz za coś, co zostanie wykonane na twoje indywidualne zamówienie.

Będzie zatem tworzone w określonym czasie przez artystę, rzemieślnika zgodnie z jego wiedzą i umiejętnościami. To przecież musi kosztować. Popatrz jak wycenia się obrazy, drewniane rzeźby czy programy komputerowe. To niemal identyczny proces.

„Nie wszystko złoto, co się świeci”. Profesjonalizmu w internecie szuka się dziś godzinami.

Krok 1 - pozyskać jak najwięcej danych od klienta

Tylko niewielka część klientów ma gotowe wyobrażenie dotyczące tego, jaką naprawdę chce mieć stronę. Często mają wysokie wymagania, ale zupełnie niesprecyzowane. Jeśli więc chcesz być wysoko ceniony przez klientów, musisz już od pierwszego kroku trafić w ich gusta, odpowiedzieć na oczekiwania, a jest to możliwe tylko poprzez dokładny wywiad.

Staraj się nakierowywać ich, wypytywać o szczegóły, bo zyskasz w ten sposób dokładny obraz przyszłej strony, na czym będziesz mógł bazować.

Krok 2 - planowanie projektu i grafiki

Tu wkraczamy na zupełnie obce dla naszego klienta obszary. Jako laicy, nie wiedzą przecież wiele o branży marketingowej. Nie mają świadomości, jakie są trendy, które kolory niosą ze sobą określone przesłania i czy dany układ strony będzie przejrzysty oraz funkcjonalny dla odwiedzających.

Tym wszystkim zajmują się nasi specjaliści, którzy spędzają na tym zadaniu bardzo długie godziny pracy. Nierzadko po przedstawieniu szkiców i wstępnego projektu należy robić liczne modyfikacje, a nawet zacząć wszystko do początku według zupełnie nowej koncepcji.

Niestety, to też jest już kosztem, ponieważ ktoś musiał nad tym pracować, prawda? A znowu korzystamy z lat doświadczeń, szkoleń i wiedzy profesjonalistów.

Krok 3 - programowanie i kontent - czyli treści na stronę

W tym momencie zaczyna się już żmudna i bardzo techniczna praca osób, które odpowiedzialne są za dostosowanie grafik do formy strony, wprowadzenia treści i skonfigurowania panelu CMS.

Klient życzył sobie dodatkowych funkcji, jak e-sklep czy newsletter? Na tym etapie będzie trzeba po prostu wszystko dobrze i profesjonalnie wdrożyć, a do tego wprowadzić jeszcze korekty, jeśli takie będą konieczne.

Krok 4 - Testing, testing, czyli testowanie gotowej strony

Po dobrze wykonanej pracy konieczne jest przetestowanie wszystkich funkcji. To istotne w każdej branży. Uruchomiamy więc i stratujemy.

Trzeba to zrobić dokładnie i precyzyjnie, a więc wystartować stronę na serwerze, podpiąć ją pod domenę, włącznie z przekazaniem haseł dostępów.  Po prostu musi działać i tyle!

Krok 5 - poprowadzić klienta za rękę

To my jesteśmy profesjonalistami, którzy zjedli zęby na tworzeniu stron internetowych, więc nie liczmy, że nasi klienci od razu będą potrafili zarządzać własną stroną. Trzeba ich wszystkiego nauczyć, poinstruować, przekażą wszelkie niezbędne informacje.

Najważniejsze jest, by ich nie zostawić klienta w potrzebie, podczas wątpliwości i pytań.

Na każde należy odpowiedzieć i być w gotowości jeszcze długo po przekazaniu strony. To więc permanentne działanie, z którego nie można się wypisać.

Profesjonalizm to nie jest rynkowy standard. Profesjonalizm to zawsze wysoka cena usługi i wyjątkowa umiejętność znajdowania wykonawców.

Ćwiczenie – pomyśl, dlaczego profesjonalna strona internetowa nie kosztuje £200-£500, a dużo więcej?

Wyobraź sobie, że opracowujesz indywidualny projekt na życzenie klienta zajmujący ok 2-3 tygodni pracy za £200? Czy chciałbyś się podjąć takiego wyzwania i w ciągu miesiąca zarobić raptem £400?

Za £200 kupisz więc tylko gotowy szablon z samym jego wdrożeniem, ponieważ to zajmuje kilka godzin. Tacy amatorzy i tak wysoko się cenią, prawda?

Zdecyduj zatem, czy chcesz kupić gotowy produkt, czyli szablon, czy może indywidualnie skrojoną stronę, jaka jest dziełem artystów, twórców pracujących na twoje osobiste życzenie długimi godzinami?

Tworzenie stron internetowych czy projektowanie sklepów internetowych to zawsze indywidualne działanie, usługa skrojona na wymiar.

Gotowa strona to najczęściej porażka, więc nie bądź naiwny, że oryginalne dzieło powstanie w pośpiechu i za ułamek ceny.

Nie zawsze możliwe jest wycenienie konkretnej usługi na podstawie stawki godzinowej.

Wyobraź sobie pracę malarza tworzącego wyjątkowy obraz. Czy może pobierać wynagrodzenie ustalane za roboczogodzinę, jeśli każde jego dzieło wymaga zupełnie innego nakładu czasu?

Tutaj trzeba wycenić ostateczne dzieło, a kwotę tę musi jeszcze zaakceptować sam artysta.

Strona ww to narzędzie, które dla Ciebie pracuje 24/7

Zastanów się, w jakim celu tworzysz stronę internetową? Czy to produkt, który natychmiast skonsumujesz i zniknie z powierzchni Ziemi?

Nie! To coś, co będzie dla ciebie pracowało i przyciągało klientów, wizytówka firmy, klucz do zarobkowania.

Wiadomo, że musi kosztować, skoro ma mieć tak szerokie możliwości i stać się doskonałą perspektywą dla czyjegoś biznesu.

Taki pomysł, na którym nagle będzie się opierać twoja firma i jej przyszłość powinien kosztować, bo jest kreatywny i za jego utworzeniem stoją artyści. Oni pracują dla ciebie, abyś i ty mógł się później rozwijać.

Dlaczego warto zainwestować w projekt profesjonalnej firmy?

To proste! Taka firma nie zniknie nagle z rynku, będzie służyć ci pomocą przez lata. Jeśli wybierzesz amatora, studenta, który tworzenie stron traktuje jako dodatkowy zarobek, to musisz się liczyć z niską jakością.

Czy naprawdę wierzysz, że obecny świat oferuje coś za darmo? Jakość kosztuje, ponieważ dobry artysta chce godziwie zarabiać.

To zupełnie naturalne i nie musisz się z tym nieustannie mierzyć, a po prostu zaakceptować, że jeśli ktoś włożył w zdobywanie wiedzy tyle czasu, a jego praca jest naprawdę efektywna, to oczekuje odpowiedniego wynagrodzenia.

Na jaki adres wysłać listę?
Właśnie wysłałem listę stron na podany przez Ciebie adres email.

WAŻNE: Zaloguj się teraz do poczty i sprawdź czy dotarła moja wiadomość (zobacz także w folderze spam).

Jeśli nie, to zdarzyła się literówka w adresie email, więc odśwież tę stronę i wypełnij formularz ponownie.
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Na jaki adres wyśłać eBook?
Właśnie wysłałem eBook na podany przez Ciebie adres email.

WAŻNE: Zaloguj się teraz do poczty i sprawdź czy dostarł (zobacz także w folderze spam).

Jeśli nie, to zdarzyła się literówka w adresie email, więc odśwież tę stronę i wypełnij formularz ponownie.
Oops! Something went wrong while submitting the form.