Jak zwiększyć sprzedaż na eBay? - poznaj sprawdzone triki

zwiekszenie sprzedazy ebay

Aukcje internetowe to dzisiaj jedna z najpopularniejszych metod dokonywania zakupów przez Internet.

W Polsce prym od lat wiedzie serwis Allegro, jednak w wielu przypadkach efektywniejsze może okazać się wystawianie przedmiotów na sprzedaż w międzynarodowej platformie aukcyjnej - eBay.

Jak sprawić, aby założony tam sklep przynosił nam zadowalające zyski?

Założenie sklepu w serwisie eBay to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które sprzedają dużo i często. Dzięki niemu wszystkie wystawiane przez nas przedmioty są wyświetlane w jednym miejscu, co znacznie ułatwia potencjalnym kupcom ich odnalezienie.

W sklepie eBay nie ma konieczności ponownego wystawiania swoich przedmiotów, ponieważ eBay daje możliwość tworzenia aukcji ważnych do odwołania.

Uruchamiając sklep w serwisie aukcyjnym wkraczamy w nową przestrzeń zbytu swoich produktów, która niesie z sobą mnóstwo korzyści. Pamiętajmy jednak o kilku ważnych zasadach, dzięki którym nasza sprzedaż będzie skuteczna. Poniżej znajdziesz kilka podstawowych porad o których zapominają nawet najwięksi sprzedawcy e-bay

1. Właściwie wyceń swoje przedmioty w sklepie eBay

Podstawową kwestią, dotyczącą wystawiania przedmiotów na aukcji internetowej jest określenie ich ceny. Umiejętność wyceniania sprzedawanych przedmiotów i rozsądnego balansowania cenami to jeden z najważniejszych, ale też najtrudniejszych, elementów sprzedaży online.

Aby zrobić to dobrze, warto poświęcić trochę czasu na przeglądnięcie ofert innych sklepów czy serwisów aukcyjnych. Następnie należy zmniejszyć pojawiającą się najczęściej cenę o kilka bądź kilkanaście procent, w taki sposób, aby nadal była dla nas opłacalna, a dla potencjalnych kupców atrakcyjna.

Warto też zastosować niezaokrąglone ceny, jak np. 19,99. Stosując się do tych rad znacznie przyspieszymy decyzję potencjalnego nabywcy o zakupie przedmiotu właśnie u nas.

2. Przemyśl tytuły aukcji eay

Od tytułu aukcji w dużej mierze zależy fakt, czy użytkownik serwisu aukcyjnego w ogóle trafi do naszego sklepu. Dzieje się tak za sprawą wyszukiwarki haseł, która domyślnie przeszukuje wyłącznie tytuły.

Zdecydowana większość użytkowników eBay szukając konkretnego przedmiotu korzysta z wyszukiwarki, wpisując w niej pożądane słowo kluczowe.

Aby trafiali właśnie do nas, nasz tytuł musi być jak najlepiej przemyślany pod kątem tego, co mogą wpisywać użytkownicy serwisu. Jeżeli chcemy sprzedać laptop firmy Dell, w tytule wpiszmy Laptop DELL D630 C2D 2x1,8, 256GB ssd, WINDOWS10.

Zamieśćmy możliwie jak najwięcej słów kluczowych, istotnych z punktu widzenia potencjalnego nabywcy, pamiętając że eBay pozwala nam na użycie w tym celu 55 znaków.

3. Postaw na ciekawe zdjęcia sprzedawanych przedmiotów

Niezależnie od tego, co sprzedajemy, kilka fotografii wystawianego przedmiotu to konieczność, jeśli chcemy aby kupujący nabrali do nas zaufania.

Postarajmy się, aby zdjęcia były jak najlepiej wykonane i prezentowały nasz produkt z możliwie najlepszej perspektywy.

Profesjonalne fotografie przyciągają wzrok, są pozytywnie odbierane i znacznie zwiększają prawdopodobieństwo szybkiego sprzedania produktu.

4. Dopracuj opisy przedmiotów

Opis przedmiotów to czynnik, który ma największy wpływ na decyzję zakupową konsumenta. Pamiętajmy, że podobnie jak tytuł aukcji, powinien być możliwie wyczerpujący i treściwy. Musi zawierać szczegółowe informacje na temat stanu technicznego i wizualnego sprzedawanego produktu, a także dodatkowe cechy, którymi chcemy podzielić się z użytkownikami serwisu.

Warto wytłuścić w tekście najważniejsze zalety sprzedawanego przedmiotu, które dowodzą jego niezawodności i wyjątkowości.

Niezastąpioną są też popularne techniki wywierania wpływu, które skłaniają klientów do zakupu odwołując się do ich emocji, a często nawet podświadomości.

Jeśli ciężko jest nam stworzyć atrakcyjny i efektywny tekst, wynajmijmy w tym celu profesjonalnego copywritera, który nie tylko zadba o poprawność gramatyczną i stylistyczną naszego opisu, ale też o jego wymiar perswazyjny.

Pamiętajmy też o tym, aby jasno określić koszty wysyłki produktu i zachęć osoby oglądające produkt do obejrzenia naszych pozostałych aukcji.

5. Określ odpowiednią formę sprzedaży na aukcji

Kup teraz czy licytacja? Ciężko o jednoznaczną odpowiedź. Istnieje jednak niepisana zasada, że licytacja sprawdzi się najlepiej, jeżeli sprzedajemy produkt wyjątkowy i spodziewamy się na niego dużego popytu.

Warto ustawić licytację od jak najniższej kwoty, która zachęci wielu użytkowników do udziału w walce o przedmiot.

Z kolei w przypadku łatwo dostępnych produktów, np. codziennego użytku, znacznie lepsza okaże się opcja „kup teraz”.

Jeśli więc na eBay’u znajduje się bardzo dużo produktów, podobnych do naszego, zdecydujmy się na jasne określenie kwoty i odpowiednie dostosowanie jej do propozycji konkurencyjnych.

6. Umożliwiaj kupującym różne metody płatności

Postarajmy się umożliwić osobom odwiedzającym nasz sklep jak najwięcej sposobów płatności za zakupiony produkt. Szeroki wachlarz płatności z pewnością poszerzy grono naszych potencjalnych klientów.

Aby nasz sklep w serwisie eBay przynosił oczekiwane zyski warto poświęcić trochę czasu na udoskonalenie go zarówno pod względem funkcjonalności, jak i wizualnego odbioru.

Pamiętajmy, że dopracowany i profesjonalnie wyglądający sklep zapewni nam wiarygodność w oczach użytkowników serwisu i znacznie ułatwi im dokonywanie zakupów.

Przeczyaj takze: Sprzedaż na eBay z zerownym kontem


Na jaki adres wysłać listę?

Właśnie wysłałem listę stron na podany przez Ciebie adres email.

WAŻNE: Zaloguj się teraz do poczty i sprawdź czy dotarła moja wiadomość (zobacz także w folderze spam).

Jeśli nie, to zdarzyła się literówka w adresie email, więc odśwież tę stronę i wypełnij formularz ponownie.
Oops! Something went wrong while submitting the form.


Na jaki adres wysłać eBook?

Właśnie wysłałem eBook na podany przez Ciebie adres email.

WAŻNE: Zaloguj się teraz do poczty i sprawdź czy dostarł (zobacz także w folderze spam).

Jeśli nie, to zdarzyła się literówka w adresie email, więc odśwież tę stronę i wypełnij formularz ponownie.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Masz ochotę na więcej?
Wybierz kategorię: