jak pozycjonowac strony

Jak pozycjonowac strony internetowe w UK, dowiedz się czego nie robić!

Zastanawiasz się jak pozycjonować strony www w UK? Przedstawiam krótki anty-poradnik pozycjonowania.

Zdecydowałeś się na pozycjonowanie strony, wiesz już, co należy robić, a czy wiesz, czego robić nie należy?

Istnieje kilka grzechów głównych, które zaprzepaszczą Twoją szansę na znalezienie się na topowej pozycji w wynikach wyszukiwania.

Na łatwiznę

W pozycjonowaniu nie wolno iść na łatwiznę. Kopiowanie treści z innych stron to najkrótsza droga do tego, aby zostać uznanym przez wyszukiwarkę za "Duplicate Content" i wyrzucenie z indeksu Google.

Jakiekolwiek kopiowanie, "pożyczanie", podkradanie i oszukiwanie prędzej czy później ujrzy światło dzienne, a wyszukiwarka, zamiast wynieść nas na sam szczyt, zafunduje nam bolesny upadek w otchłań internetu.

Wszystko, co nienaturalne, jest złe

Zbyt dużo linków w krótkim czasie, nadmierna ilość słów kluczowych w tagach, domena z dużą ilością haseł kluczowych i zamieszczanie ukrytych słów kluczowych (np. w kolorze tym samym, co tło tekstu) to przepis na porażkę w kwestii pozycjonowania.

Co jeszcze szkodzi pozycjonowaniu?

To, jak długo ładuje się nasza strona, ma wbrew pozorom ogromne znaczenie. Jeśli grafika ładuje się dłużej niż kilka sekund, powinniśmy jak najszybciej odnaleźć przyczynę. Strona nie powinna być przeładowana grafiką i najlepiej, żeby była oparta o nowsze technologie (Flash czy iframe są traktowane przez wyszukiwarki jako drugi sort).

Nie wyrzucaj pieniędzy w błoto

Pozycjonowanie stron www jest formą reklamy i kosztuje. Czy wydałbyś pieniądze na marną, źle przygotowaną kampanię? Z pewnością nie, chyba, że byłbyś pod wpływem jakiegoś zamroczenia.

Dlaczego więc miałbyś wydawać pieniądze na pozycjonowanie źle przygotowanej strony?

Często zdarza się, że właściciele stron próbują pozycjonować witrynę, która składa się jedynie ze strony głównej i nie zawiera treści. Po co? Być może nie mają co robić z pieniędzmi, bo wyszukiwarki i tak nie za indeksują takich stron, czyli w wynikach wyszukiwania zrzucą je na sam dół.

Cześć!

Nazywam się Michał Czerlikowski, od 2006 roku pomogłem już ponad setce firm w UK. Więcej dowiesz sie tutaj.

Korzyści płynące ze współpracy sprawdzisz w portfolio, jak klienci oceniają moją pomoc znajdziesz na Facebook i Google.