Google Drive – jak ułatwia nam pracę? Darmowy word, excel od Google

Google drive

Praktyczny, ergonomiczny i łatwy w użyciu, integruje się z pocztą Gmail, jest zsynchronizowany z Google Docs i Google + i, co najważniejsze, pozwala na przechowywanie wszystkich naszych plików w jednym miejscu! Taki właśnie jest Google Drive, jeden z najlepszych dysków online na świecie. Przyjrzyjmy mu się bliżej.

Magazynowanie danych w specjalnie do tego stworzonym internetowym serwisie ma bardzo wiele plusów. Przede wszystkim ułatwia nam dostęp do danych z każdego urządzenia, eliminuje konieczność tworzenia back-up’ów, pozwala na grupową pracę nad projektami i umożliwia dostęp do plików z każdego miejsca na świecie.

Internetowe dyski w chmurze w krótkim czasie zyskały ogromną popularność i oferują dziś znacznie więcej niż tylko miejsce do przechowywania dokumentów.

Jednym z najpopularniejszych dysków tego typu jest Google Drive. Jeśli poznamy jego najważniejsze funkcje znacznie ułatwi nam codzienną pracę i pozwoli osiągnąć wiele wymiernych korzyści.

Google Drive to usługa dostępna dla użytkowników wielu różnych systemów operacyjnych.

Mogą z niej korzystać zarówno użytkownicy Mac’a, jak i właściciele urządzeń pracujących na Androidzie, a wkrótce również użytkownicy mobilnego sprzętu Apple.

Dysk Google oddaje do naszej dyspozycji 15 GB miejsca na serwerach. Jeśli jest to dla nas za mało, możemy odpłatnie zwiększyć tę pojemność do nawet 300 TB. Za pomocą dysku możemy przesyłać do klientów czy przyjaciół pliki o dużych rozmiarach bezpośrednio z konta Gmail.

Podstawową zaletą, która skłania nas do korzystania z Google Drive jest możliwość zdalnego przeglądania plików, które umieściliśmy wcześniej w chmurze. To wręcz nieoceniony atut jeśli zależy nam na stworzeniu kopii zapasowej ważnych dokumentów, jeśli zamierzamy pracować nad projektem w grupie lub po prostu wygłosić prezentację.

Dzięki Google Drive nie potrzebujemy urządzeń USB, bo wszystkie niezbędne dane możemy „zawiesić” w chmurze i przeglądać w dowolnym momencie, dowolnym miejscu i na dowolnym urządzeniu mobilnym.

Funkcja ta pozwala nam również na udostępnianie materiałów klientom bez czasochłonnego przesyłania ich w załącznikach wiadomości mailowych.  Jedną z ważniejszych zalet dysku Google jest możliwość uruchomienia ponad 30 rodzajów plików bezpośrednio z przeglądarki. Należą do nich nie tylko pliki .doc, .png czy .jpg, ale również .ai (Adobe Illustrator), a nawet .psd (Photoshop).

Do najbardziej praktycznych funkcji Google Drive należy również technologia rozpoznawania obrazów przydatna podczas wyszukiwania zdjęć, możliwość udostępniania zdjęć i filmów oraz komentowania ich, a także skaner OCR (optyczne rozpoznawanie znaków), pozwalający na rozpoznanie treści znajdujących się na zeskanowanych dokumentach.

Dzięki skanerowi bez trudu odnajdziemy ważne nazwisko bądź wyrażenie w starym artykule prasowym – pod warunkiem, że będzie zeskanowany i zapisany na Google Drive.

Co ważne, Google Drive i Google Docs to programy, które wzajemnie się uzupełniają.

Google Docs pozwala nam stworzyć dokument, arkusz kalkulacyjny lub prezentację online, a jednocześnie pracować nad tym samym dokumentem wraz z partnerami lub współpracownikami.

Zmiany wprowadzone w treści dokumentu pojawiają się w czasie rzeczywistym i są zapisywane na okres 30 dni, dzięki czemu możliwe jest przeglądanie wcześniejszych wersji dokumentów.

Google Docs pozwala nam również nadać prawa dostępu do plików i określić, kto może przeglądać, edytować lub komentować wspólny dokument.

Jak widać Google Drive może nam skutecznie zastąpić drogie programy pakietu Office, jak Microsoft Word czy Excel. Dzięki swojej funkcjonalności i prostej obsłudze  aplikacja ta z każdym dniem zdobywa wielu nowych zwolenników.

Użytkownicy cenią szczególnie dużą pojemność dysku i bezpieczeństwo plików, które na Google Drive nigdy się nie zgubią, niezależnie od tego, jaki chaos panuje na naszym komputerze.

Dysk Google zapewnia nam bardzo dużą wygodę i znacznie przyspiesza codzienną pracę, a co najważniejsze, jest dostępny zupełnie za darmo!


Na jaki adres wysłać listę?

Właśnie wysłałem listę stron na podany przez Ciebie adres email.

WAŻNE: Zaloguj się teraz do poczty i sprawdź czy dotarła moja wiadomość (zobacz także w folderze spam).

Jeśli nie, to zdarzyła się literówka w adresie email, więc odśwież tę stronę i wypełnij formularz ponownie.
Oops! Something went wrong while submitting the form.


Na jaki adres wysłać eBook?

Właśnie wysłałem eBook na podany przez Ciebie adres email.

WAŻNE: Zaloguj się teraz do poczty i sprawdź czy dostarł (zobacz także w folderze spam).

Jeśli nie, to zdarzyła się literówka w adresie email, więc odśwież tę stronę i wypełnij formularz ponownie.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Masz ochotę na więcej?
Wybierz kategorię: