Własna firma w UK - 8 pomysłów na biznes w UK bez dużych inwestycji

Pomysł na firme w UK

Szukasz pomysłu na biznes w UK bez dużych inwestycji?

Ciepły etat czy praca na własny rachunek? Dla mnie odpowiedź jest prosta, tym bardziej, że w UK do założenia i prowadzenia firmy nie trzeba być żadnym orłem. W dzisiejszych czasach istnieje milion możliwości dorobienia sobie. Ba! Nawet nie tyle dorobienia, ile zdobycia całkiem ładnej sumki, o której w korpo nawet nie ma co marzyć. Brzmi obiecująco? No raczej!

Własna firma w UK to brzmi bardzo poważnie. Nic bardziej mylnego - istnieje wiele interesów, w które wkład finansowy jest naprawdę znikomy.

8 pomysłów na biznes w które warto celować rozpoczynając firmę bez dużego wkładu finansowego:

1. Pogromca smug

Mycie okien nigdy nie należało do moich ulubionych zajęć, dlatego po latach walki z brudem, zaciekami i panicznym strachem przed wychylaniem się na dużych wysokościach postanowiłem wyręczyć się z kimś innym … i zdałem sobie sprawę, że ta osoba miała świetny pomysł na zarobek!

Szybka wizyta na eBay pokazuje, że inwestycja w podstawowy sprzęt do mycia okien nie przekracza 100 funtów. W Google czytam, że cena za usługę waha się w przedziale od 6 do 15 funtów.

Przy odrobinie wprawy wystarczy 10 minut na lokal, a złapanie kilku klientów da dzienny zarobek większy niż na 8-godzinnym etacie z płacą minimalną.

2. Perfekcyjna Pani Domu

Czy Tobie też się wydaje, że ostatnio czas płynie jakby szybciej, seriale do obejrzenia nigdy się nie kończą, a gary, kurz i różne szpargały jak leżały, tak leżą?...

Na szczęście zawsze można zatrudnić kogoś, kto wyręczy nas w sprzątaniu i zgarnie za to całkiem niezłą sumkę.

Jak dorobić się na sprzątaniu domów? Wystarczy być dokładnym i sumiennym, a do tego raz na jakiś czas wydać jedynie kilkanaście funtów na środki czystości.

Już 2 godzinki szorowania mogą być równe dniówce w pracy!

3. Myjnia na kółkach

A skoro jesteśmy już przy myciu, to często bardziej od okien i mieszkania dbamy o czystość naszego auta.

Perfekcyjne wypolerowanie auta jest warte od 50 do 150 funtów, a na start musisz wyłożyć ok. 1000 funtów na vana, którym będziesz przewoził sprzęt.

Jak widać taka inwestycja zwróci się już nawet po 7 myciach, a więc warto spróbować. Pomysł na firmę jak marzenie!

4. Następca DHL-a

Jak dobrze człowiek pokombinuje, to oprócz powyższego pomysłu na wykorzystanie vana, może spożytkować go również w inny sposób. Jaki? Na przykład do przeprowadzek lub przewożenia drobniejszych rzeczy.

Nie wszyscy dysponują samochodami, a czasami nawet (może to i lepiej…) nie posiadają prawa jazdy.

Wówczas do akcji wkraczają takie dobre duszyczki jak my i oferują transport z całym dobrobytem do innego mieszkania lub podwózkę drobiazgów z IKEI.

A jak już regał lub inny stół dojedzie do nabywcy, zaoferujmy odpłatną pomoc przy składaniu mebli.

Biorąc pod uwagę kasę wydaną na paliwo i nasz poświęcony czas, wkład w ten biznes jest naprawdę niewielki.

5. Zostań bohaterem w cudzym domu

Cieknący kran, zapchane kolanko, zapowietrzony grzejnik? Jeśli dla Ciebie brzmi to jak zapowiedź nadciągającej katastrofy, to odpuść sobie fuchę Złotej Rączki.

Jeśli jednak masz w sobie smykałkę do różnego rodzaju napraw, a zachwyt nieporadnych niewiast i dobra kasa to dla Ciebie oznaka sukcesu, ten pomysł na biznes będzie trafiony w 100%.

Czego potrzebujesz? Dobrze wyposażonej skrzynki narzędziowej, zdolności manualnych i trochę logicznego myślenia. Ogłoś się na stronach z usługami w Twoim mieście, roznieś ulotki i pomóż w drobnych naprawach rodzinie i znajomym.

Plotka o Twoich złotych rękach szybko się rozniesie, a Ty zyskasz nowych klientów. A to wszystko przy naprawdę małym wkładzie własnym.

6. Pani z e-kiosku

Marzenia z dzieciństwa rzadko się spełniają, ale to jedno nie jest tak trudne do realizacji jak Ci się wydaje. Podawanie towarów i wydawanie reszty brzmiało fascynująco, gdy miało się te 5 lat.

Teraz praca w sklepie nie wydaje się już taka kolorowa, ale założenie sklepu internetowego może sprawić nam dużo satysfakcji, również na płaszczyźnie finansowej.

Jak zacząć? Znalezienie popularnych polskich produktów, które zagranicą kosztują 2 – 3 razy więcej, to świetny pomysł na biznes w UK.

Załóż sklep internetowy na wybranej platformie lub wystaw swoje produkty na eBay’u. Może się zdziwisz, ale polskie produkty to naprawdę chodliwy towar sprzedawany w ogromnych ilościach.

Co się sprzedaje? Bramy wjazdowe, deski nad kominek, a także sofy czy meblościanki, czyli niemal wszystko bez względu na gabaryt.

7. Trening czyni mistrza

Wczoraj pizza z tej knajpy za rogiem, bo nie chciało mi się gotować, dzisiaj fast-food, bo nie mam na to czasu. Czy u Ciebie też to tak wygląda? Pewnie się zdarzy… Dlatego siłownie i trenerzy personalni cieszą się w dzisiejszych czasach bardzo dużą popularnością. Nie wierzysz, że aż taką?

Zadzwoń do pierwszego lepszego trenera znalezionego w wujku Google i zapytaj o terminy i ceny. Zapewniam Cię, że podany koszt zwali Cię z nóg.

Niektórzy z nich kasują nawet do 200 funtów za godzinę treningu!

Jak widać, to naprawdę niezły pomysł na biznes. Wystarczy tylko miłość oraz zafundowanie sobie kilku podstawowych kursów.

W necie znajdziesz setki przykładów treningu i odpowiednie miejsce, a to akurat najmniejszy problem.

Wykupujesz karnet na siłownię, szukasz jednej z wielu siłowni na świeżym powietrzu lub po prostu prowadzisz zajęcia w parku. Niski koszt, a efekty gwarantowane.

8. Wirtuoz pędzla lub szpachelki

Rozpoczęcie działalności w branży budowlanej to wciąż popularny pomysł na firmę w UK. Nie musisz od razu burzyć ścian czy stawiać domów, aby dobrze zarobić.

Istnieje ogromne zapotrzebowanie na fachowców od wykończenia wnętrz, malowania ścian lub kafelkowania, a terminy na takie usługi są bukowane wiele miesięcy do przodu.

W tym fachu liczy się precyzja, wprawne oko i pokłady cierpliwości, jeśli chcemy przeprowadzić remont naprawdę profesjonalnie.

Oczywiście na start kupujemy narzędzia niezbędne do pracy – ich koszt może oscylować w granicach od 200 do 2000 funtów, ale zwrot z inwestycji będzie naprawdę spory. Do przewożenia naszego sprzętu przyda się również większy samochód.

Pomysł na firmę w UK - podsumowanie

Wiedza zdobyta w szkole czy na studiach nie zawsze przekuwa się na dobre pieniądze.

Przy odrobinie szczęścia etat mamy w garści, ale czy o to właśnie chodzi?

8 godzin nudnej bardzo często stresującej pracy może całkowicie wyssać z nas energię, a wypłata nie zawsze pokryje bieżące potrzeby i ten nieszczęsny kredyt na 30 lat...

Warto więc postawić na samodzielność i wziąć w sprawy w swoje ręce. Jak widać na powyższych przykładach, nie potrzebujesz wielkich pieniędzy, by zacząć.

Wystarczy tylko chęć, samozaparcie i dobry plan, a interes będzie kręcił się sam.


Na jaki adres wysłać listę?

Właśnie wysłałem listę stron na podany przez Ciebie adres email.

WAŻNE: Zaloguj się teraz do poczty i sprawdź czy dotarła moja wiadomość (zobacz także w folderze spam).

Jeśli nie, to zdarzyła się literówka w adresie email, więc odśwież tę stronę i wypełnij formularz ponownie.
Oops! Something went wrong while submitting the form.


Na jaki adres wysłać eBook?

Właśnie wysłałem eBook na podany przez Ciebie adres email.

WAŻNE: Zaloguj się teraz do poczty i sprawdź czy dostarł (zobacz także w folderze spam).

Jeśli nie, to zdarzyła się literówka w adresie email, więc odśwież tę stronę i wypełnij formularz ponownie.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Masz ochotę na więcej?
Wybierz kategorię: